Zachęcamy do udziału w lekcjach języka kaszubskiego. Przypominamy o ubezpieczeniach na rok szkolny 2023/2024.
Opcje widoku
Powiększ tekst
Powiększ tekst
Pomniejsz tekst
Pomniejsz tekst
Kontrast
Kontrast
Podkreślenie linków
Podkreślenie linków
Deklaracja dostępności
Deklaracja dostępności
Reset
Reset
GodłoBIPLibrus

Pielęgniarka szkolna

SZANOWNI PAŃSTWO!

Profilaktyczną Opiekę Zdrowotną nad uczniami naszej szkoły sprawuje Samodzielna Publiczna Przychodnia Wiejska Gminy Chojnice.

Pielęgniarka Środowiska Nauczania i Wychowania - Brygida Kłodzińska

czwartek godz. 7.30  -  11.00

tel. 505766673

 

Zgodnie z Ustawą z dnia 12 kwietnia 2019 r. o opiece zdrowotnej nad uczniami przekazuję Państwu informację o zakresie opieki zdrowotnej sprawowanej przez pielęgniarkę szkolną: „Wykaz świadczeń gwarantowanych pielęgniarki lub higienistki szkolnej udzielanych w środowisku nauczania i wychowania oraz warunki ich realizacji” – załącznik. Informacje te znajdują się również w Sekretariacie oraz na stronie internetowej szkoły. Informuję również o prawie do wyrażenia pisemnego sprzeciwu wobec objęcia dziecka profilaktyczną opieką zdrowotną sprawowaną przez pielęgniarkę szkolną.

 

Od roku szkolnego 2019/2020 uczniowie wszystkich szkół objęci zostaną również opieką stomatologiczną sprawowaną przez lekarza dentystę. Na świadczenia ogólnostomatologiczne konieczna jest Państwa zgoda, natomiast  profilaktyczne świadczenia stomatologiczne wykonywane są u uczniów w przypadku braku sprzeciwu rodziców.

 

W ramach profilaktycznych świadczeń pielęgniarki szkolnej w klasach I – VI prowadzone są zabiegi przeciwdziałania próchnicy zębów. Państwa dziecko 6-krotnie w ciągu roku szkolnego w odstępach 6 tygodniowych, objęte będzie nadzorowanym szczotkowaniem uzębienia środkami fluorkowymi. Przy tej okazji każde dziecko będzie miało możliwość nauczenia się prawidłowego sposobu szczotkowania zębów i wyrobienia właściwych nawyków higienicznych. Ze swojej strony zapewniam rzetelną i fachową opiekę oraz nieodpłatne dostarczenie preparatów fluorkowych (Elmex żel do fluoryzacji).

 

W przypadku niewyrażenia zgody na fluoryzację proszę o pisemną informację!

 

Zgodnie z nowymi przepisami pielęgniarka szkolna pełni rolę koordynatora wszelkich działań podejmowanych dla zdrowia ucznia, współpracuje z zespołem POZ, stomatologiem, pracownikami szkoły i rodzicami. W związku z tym proszę Rodziców o przekazywanie wszelkich informacji o zdrowiu dziecka, chorobach przewlekłych, wizytach u specjalistów, pobytach w szpitalu, przyjmowanych lekach...

 

Dziękuję - Brygida  Kłodzińska

Data dodania: 2022-07-26 18:45:40
Data edycji: 2022-07-26 18:46:22
Ilość wyświetleń: 481

Współpracujemy z

Bądź z nami
Aktualności i informacje
Biuletynu Informacji Publicznej
Logo Facebook
Facebook
Biuletynu Informacji Publicznej